hreflang="uk-UA"

Комплексний підхід до створення системи відеонагляду

VERNA має багаторічний досвід проєктування та впровадження систем відеоспостереження для великих підприємств по всій Україні. Наша команда професіоналів забезпечує високу якість реалізації проєктів, незалежно від їх масштабу та складності.

Використовуючи наші знання та досвід, у цій статті ми розглянемо ключові аспекти створення ефективної системи відеоспостереження, включаючи вибір між аналоговими та цифровими рішеннями, параметри IP-камер, мережеву інфраструктуру, сервери та мережеві відеореєстратори, а також системи управління відео.

1.    Відмінність аналогового та цифрового відео. Переваги та недоліки

2.    IP камери – вибір, параметри, виробники

3.    Мережева інфраструктура

4.    Сервери та NVR

5.    Video Management Systems

 

Аналогове чи цифрове відео?

 

В даний час існують 2 основних типи систем відеоспостереження: аналогові та IP-системи.

Аналогові системи застосовують 3 основні стандарти обробки відеосигналу AHD/TVI//CVI. Ці стандарти дозволили збільшити роздільну здатність до 2 і більше Мп, і зробили конкурентними аналоговий парк відеокамер та обладнання. Головне - з'явилася можливість використання існуючих кабельних ліній, коаксіальних та однопарних на кручених парах на базі телефонії, прокладених раніше на об'єкті. Ще одна перевага цих систем -реальний час обробки відеоконтенту, відсутність затримок при передачі відеокамер. Обробка відбувається на аналогово-цифрових перетворювачах, процесори забезпечують лише управління, але не завантажують блоки відеопотоку в ОЗУ. Тому процесор не гальмує і не зависає в очікуванні циклів завантаження/вивантаження.

Але, мабуть, головною проблемою аналогових систем є шум. Шумом прийнято називати небажаний сигнал, який маскує корисну складову сигналу. Цілком позбутися шуму фізично неможливо. Погіршення якості аналогового сигналу стає візуально помітним зі зростанням довжини кабельної лінії, IP-сигнал ви можете передати хоч на Марс у тій самій якості, в якій він отриманий з IP-камери. Це особливо стає проблемою, коли аналогове відеоспостереження використовується на виробництві, де є багато джерел електромагнітних перешкод, або коли камери розташовані біля люмінесцентного освітлення.

Взагалі, аналогове відеоспостереження вже потрохи стає неактуальним і далі ми будемо розглядати тільки цифрове.

Сучасні системи відеоспостереження реалізуються на основі цифрової обробки відеоінформації та IP-систем передачі даних, що дозволяє використовувати весь сучасний парк комутаційного обладнання та локальної мережі і передавати зображення на будь-яку відстань без погіршення якості. Також перевагою цифрового відеоспостереження є можливість використання відеоаналітики для постобробки відеопотоку та виявлення цікавлячих нас сцен.  IP відеоспостереження складається с таких базових компонентів – камери, локальна мережа, комутаційне обладнання, сервери запису та зберігання, програмне забезпечення. Пройдемось по кожному з компонентів та виявимо критерії вибору.

 

IP камери

 

Мають три визначальні критерії: форм фактор, розподільча здатність, ширина куту огляду - фокусна відстань. Зазвичай для приміщень ми використовуємо різні варіації купольних камер як найбільш компактні, для вулиці використовуємо різні типи корпусних камер, як більш захищені від впливу навколишнього середовища.

Наступний критерій – розподільча здатність. Тут важливо тримати баланс між необхідністю роздивитися дрібні подробиці на відео та розумінням, що чим більше розподільча здатність, тим камера дорожче та генерує більше трафіку в мережі і витрачає більше архівного простору. Зазвичай ми використовуємо камери 2МП та 4МП в залежності від потреби, дуже рідко - з більшою розподільчою здатністю.

Щодо куту огляду, то найбільш універсальним для приміщень є об’єктив 2.8мм, що дає кут близько 100 градусів. Це підходить, коли ми хочемо побачити все приміщення якомога меншою кількістю камер, при цьому відстані відносно невеликі. Виключенням є камери, які ми використовуємо для аналітики розпізнавання облич. Тут зазвичай нам потрібен крупний план вхідної групи, тому використовуємо варіфокальні об’єктиви налаштовані на 6-10мм, тобто з досить вузьким кутом. На вулиці вибір ширини кута огляду теж залежить від задач і може бути вузьким, щоб дивитися за віддаленими об’єктами, так і широким, щоб охопити велику площу і позбутися сліпих зон.

В своїх проєктах ми використовуємо камери виробників Hanwa (Samsung), UNV, Hikvision, Dahua, Axis, Bosh, Ajax.

 

Мережева інфраструктура та локальна мережа

 

Всі сучасні камери підтримують стандарт PoE, це коли живлення та відео передаються разом по UTP кабелю. Тому широке використання здобули PoE комутатори за свою зручність використання. При проєктуванні локальної мережі ми орієнтуємось на креслення з розташуванням камер, щоб оптимізувати кількість обладнання та комутаційних шаф, що знижує витрати замовника на проєкт. Цифрові камери генерують досить великий потік даних, в середньому це 4-6 Мбіт від кожної. Тому при проєктуванні інфраструктури, треба уникати «вузьких» місць, та за можливістю використовувати мережу з гігабітними лінками.

Також не треба забувати про безперебійне живлення вузлів відеоспостереження, що в цілому додає надійності системі відеоспостереження, яку ми створюємо. При прокладанні мережі всередині житлових будівель, ТРЦ, банків ми використовуємо тільки кабель з оболонкою LSZH, який не підтримує горіння та не виділяє ядовиті речовини під час пожежі. Зазвичай ми працюємо з такими виробниками комутаторів: TP-Link, Mikrotik, Cisco, Utepo, Dahua. Локальну мережу будуємо на компонентах Legrand, Commscope, Panduit, Schneider, OK-Net.

 

Сервери відеоспостереження, NVR

 

В залежності від розміру проєкту, кількості камер, особливим вимогам по відмовостійкості, ми вибираємо як і на чому зберігати архів. В простих випадках це може бути 4, 8, 32 канальні відеореєстратори (NVR) в різних варіаціях. В складних випадках це може бути відмовостійкий кластер з окремою системою зберігання даних, побудованою на RAID масивах.

Також вибір відеореєстратора чи сервера залежить від того, яке програмне забезпечення (професійне чи безкоштовне від виробника камер) ми в подальшому будемо використовувати для керування системою відеоспостереження. Ми використовуємо NVR таких виробників як Hikvision, UNV, Dahua, Hanwa. У випадку використання відеосерверів це Supermicro, DELL, HP. Системи зберігання даних - Synology, QNAP, HPE.

 

Системи управління відеонаглядом - VMS

 

Video Management System - це програмне забезпечення, яке відповідає за збір, обробку, керування та аналіз відеоданих з різних камер спостереження. Вони грають ключову роль у створенні централізованої платформи для ефективного управління великим обсягом камер і надають можливість доступу до відеоданих в реальному часі та в архіві. Основні функції систем управління відеонаглядом полягають у централізованому керуванні та аналізі відеоданих.

Під час впровадження VMS фахівці VERNA досліджують потреби проєкту та пропонують відповідне рішення від надійного виробника. Системи управління відеонаглядом дозволяють операторам переглядати в реальному часі відеопотоки з камер, керувати їх панорамою, нахилом та зумом, а також здійснювати інші операції, що сприяють ефективному контролю над системою відеонагляду.

VMS дозволяють керувати записом відеопотоків з камер на локальних або віддалених серверах для подальшого аналізу, архівування та використання. Вони забезпечують гнучкі налаштування періоду зберігання, резервне копіювання та захист відеоданих.

Програмне забезпечення VMS може інтегруватися з іншими системами безпеки, такими як системи контролю доступу, системи пожежної безпеки та системи охоронної сигналізації. Це дозволяє операторам здійснювати більш комплексний моніторинг та реагувати на події в реальному часі.

Ми використовуємо VMS системи провідних виробників Milestone, Luxriot, Vezha.

Наші клієнти систем відеоспостереження

Завдяки досвіду та якості впроваджень VERNA стала надійним партнером для підприємств у створенні систем відеоспостереження. Вбудовані системи відеоспостереження VERNA працюють у провідних компаніях України.

VERNA має великий досвід проєктування та впровадження систем відеоспостереження для великих підприємств по всій Україні. Наші рішення охоплюють повний спектр послуг: від огляду об'єкта та розробки специфікацій до постачання обладнання, встановлення та налаштування систем.

Маючи понад двадцятирічний досвід роботи на ринку інтеграції ІТ-систем, VERNA пропонує перевірені та ефективні рішення. Наша команда досвідчених інженерів готова забезпечити безперебійну роботу систем відеоспостереження, надаючи технічну підтримку та сервіс на найвищому рівні.

Завдяки нашому досвіду та знанням ми готові допомогти вам впровадити найкращі рішення для відеоспостереження!

Зв'яжіться з нами, щоб отримати більше інформації про наші рішення та проєкти

Залишити заявку
Дякуємо! Ми зв'яжемось з вами найближчим часом.
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Дякуємо! Ми зв'яжемось з вами найближчим часом.
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Дякуємо! Ми зв'яжемось з вами найближчим часом.
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Отримати консультацію
Отримати консультацію
Отримати консультацію
Отримати консультацію
Отримати консультацію
Отримати консультацію